Stopka w mailu to nasza wizytówka. Możemy w niej nie tylko przestawić swoją osobę, ale i nasze produkty bądź usługi. Korzystając z poczty Gmail, mamy do dyspozycji edytor graficzny stopek (Ustawienia → Ogólne → Podpis) – nie każdy jednak ma odpowiedni zmysł estetyczny i cierpliwość do walki z czasem opornym narzędziem Gmaila. Tutaj z pomocą przychodzą nam bezpłatne i płatne narzędzia do generowania stopek. Wybór jest duży, wystarczy przeszukać wujka Google po haśle signature generator gmail, skupię się jednak na tych, które mnie osobiście najbardziej się spodobały ze względu na swoją prostotę, cenę i funkcjonalność.

WiseStamp

Jedno z najpopularniejszych narzędzi do tworzenia stopek. W wersji bezpłatnej oferuje stworzenie osobistej stopki prywatnej i zawodowej. Płatna wersja umożliwia zarządzanie stopkami dla całego teamu oraz nie posiada odnośnika do WiseStamp. Narzędzie jest dodatkiem do przeglądarki, wyświetla się podczas tworzenia wiadomości, gdzie możemy wybrać preferowaną stopkę.

WiseStamp, oprócz podstawowych informacji dot. stanowiska i firmy, oferuje wiele ciekawych funkcji, m.in. szeroki wybór mediów społecznościowych, bannery, dodatkowe linki, buttony, możliwość dodawania zastrzeżeń i informacji dodatkowych. Możemy w naszej stopce zamieścić nasze najnowsze tweety, posty z facebooka oraz wpisy na blogu. Do dyspozycji mamy wiele bezpłatnych układów tekstu. Gdyby nie przymusowy dopisek Made by WiseStamp w wersji darmowej, byłoby to narzędzie idealne.

 

HubSpot Email Signature Template Generator

Proste narzędzie do samodzielnego generowania stopek, obejmujące informacje o kontakcie/firmie, podstawowe ikony społecznościowe oraz napis lub banner promocyjny. Do wyboru mamy 8 rozmieszczeń tekstu. Stopkę zamieszcza się na zasadzie Kopiuj → Wklej do edytora gmailowego. Całość wygląda bardzo ładnie i zgrabnie, pomimo braku dodatkowych funkcji. Największym minusem HubSpota jest brak możliwości wstawienia dodatkowego tekstu pod całą stopką, jednak możemy to dodać ręcznie już w Gmailu*. Dlaczego disclaimer jest taki ważny? Pamiętajmy, że zgodnie z zgodnie z art. 206 § 1 kodeksu spółek handlowych spółka z o.o. ma obowiązek zamieszczać szczegółowe (wymienione w ustawie) dane na temat firmy we wszystkich pismach handlowych, także tych przesyłanych w formie elektronicznej.

Exclaimer

Również bardzo minimalistyczne, ale w zupełności wystarczające dla małych działalności narzędzie do podpisów mailowych. 10 układów tekstu, banner, podstawowe kanały społecznościowe, pole na informacje dodatkowe/zastrzeżenia. Wpływ mamy na kolor tekstu, linków i disclaimera. Stopkę zamieszkamy do Gmaila podobnie jak powyżej – przez Kopiuj → Wklej.

 

* Pamiętajmy, że we wszystkich przypadkach, jeśli jakiegoś tekstu/elementu nie uda nam się wstawić do generatora, możemy potem ręcznie dopisać bezpośrednio w edytorze Gmail.

Reklamy